Polecamy...

Galeria Północna jest popularna wśród turystów, a ogrody odwiedzać może ponad 700 tysięcy osób

3 sierpnia 2023

Ogrody na dachu Galerii Północnej są teraz popularnym letnim miejscem, które przyciąga zarówno mieszkańców Warszawy, jak i przyjezdnych oraz turystów. W lipcu tego roku, zielona przestrzeń na dachu, o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, odwiedziło 84183 osób. W porównaniu do lipca zeszłego roku, liczba ta wzrosła o 10%, a w porównaniu do lipca 2019 roku, przed pandemią, wzrost wyniósł aż 20%. Galeria Północna jest popularnym miejscem dla turystów. W okresie wakacyjnym ogrody na dachu cieszą się rekordową frekwencją - informuje przekaz prasowy.

Galeria Północna przyciąga uwagę turystów

– W tym roku ogrody osiągają najlepsze wyniki od momentu ich otwarcia, co sugeruje, że rok 2023 może być rekordowy pod względem frekwencji. Szczególnie obserwujemy stały wzrost od kwietniowego otwarcia sezonu. Pierwsze dni sierpnia pokazują, że możemy być optymistycznie nastawieni na cały sezon – powiedziała Barbara Andrzejewska, menadżer marketingu Galerii Północnej. Na dachu Galerii Północnej znajdują się różne atrakcje, takie jak tężnia solankowa, dwa place zabaw dla dzieci o różnym wieku, strefa gastronomiczna otoczona zielenią, mural 3D, alejki spacerowe, zielone zagajniki i labirynt z krzewów.

Galeria Północna przeprowadziła ogólnokrajową kampanię promocyjną, aby przyciągnąć turystów w 2023 roku. Po raz pierwszy podkreśliliśmy potencjał całej przestrzeni, prezentując ogrody. Naszym celem było zwrócenie uwagi na to, że stolica ma nowoczesne i ekologiczne miejsce, które zaskakuje pomysłowością i sprzyja wypoczynkowi oraz slow life. To opłaciło się - powiedział. Co weekend na dachu Północnej odbywają się darmowe lekcje jogi. W ciągu tygodnia odbywają się również koncerty muzyki instrumentalnej oraz spotkania z książką dla dzieci, które są połączone z czytaniem na żywo.

Takie podejście do ogrodów spowodowało, że w tym roku stały się one również popularnym miejscem na wakacje. Ogrody są chętnie odwiedzane przez osoby, które spędzają lato w mieście, zwłaszcza przez rodziny z Białołęki, pozostałych północnych dzielnic Warszawy oraz sąsiednich miejscowości. Nasz dach również stał się popularnym miejscem na weekend, zwłaszcza w piątki i soboty, kiedy do wieczora gra u nas DJ - powiedziała Barbara Andrzejewska.

- Zauważamy również wzrost liczby turystów, którzy odwiedzają zielone dachy w Warszawie, a w tym roku mają możliwość odwiedzenia również Galerii Północnej. Wiele osób, zarówno młodych, jak i starszych, odwiedza nas również ze względów zdrowotnych. Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego są przyciągane przez tężnię solankową. Pod tym względem przypominamy nieco uzdrowisko - dodaje. Według szacunków Galerii Północnej, w bieżącym roku ogrody mogą odwiedzić ponad 700 tys. osób.

 

To może Cię zainteresować